05/2016 - Turystyka. Po co? - Polskie Bezdroża

Przejdź do treści

Menu główne:

Turystyka. Po co?

Polskie Bezdroża
Opublikowany przez w turystyka 4x4 ·
Tags: turystyka4x4

Turystyka. Po co? Każdego dnia, o każdej porze roku, dziesiątki tysięcy ludzi przemieszczają się w bliskie i odległe miejsca, żeby zobaczyć coś ciekawego, coś nowego, coś innego. Jadą, lecą, idą żeby poznać nowe miejsca, spróbować nowych smaków, zobaczyć nowe krajobrazy. Krajobrazy inne niż te, które widzą każdego dnia za oknami swoich domów i biur. Pierwsza odpowiedź jaka nam się nasuwa, to ciekawość. Oczywiste. Turystyka to odwiedzanie nowych, wcześniej nie widzianych miejsc. To złamanie codziennego rytuału, zmiana rodzaju i dawki bodźców.

Gdzieś tam, ludzie żyją i umierają w swojej codzienności...
Ale jest jeszcze jeden aspekt, o którym często zapominamy - idąc, jadąc, lecąc w nowe miejsca - ludzie. Skupiając się na nowych krajobrazach, fakturach starych budowli i koronach rzadkich, starych drzew, zapominamy spojrzeć na ludzi, którzy mieszkają tam, dokąd my na chwilę przyjechaliśmy. Żyją i zmagają się ze swoją codziennością. Żyją i umierają w innym, niż nasze, miejscu.

Turystyka jest naszą ucieczką od codzienności, ale jednocześnie wkroczeniem w codzienność innych ludzi. I kto wie, czy próba jej poznania nie jest największą wartością Turystyki. I dobrym krokiem do zrozumienia rzeczywistości świata, którą tworzy zarówno nasza jak i cudza codzienność.

Nieważne, czy lecicie na egzotyczne wyspy, wyjeżdżacie w inny region Polski czy wędrujecie po innej dzielnicy tego samego miasta. Patrzcie na ludzi, patrzcie na ich codzienność. A wtedy może będzie łatwiej spojrzeć w głąb siebie.I kto wie, czy nie to jest tak naprawdę istotą turystyki - będąc ciekawymi innych miejsc i ludzi, jesteśmy ciekawi samych siebie. Zaspokajajmy tę ciekawość, najczęściej jak się da. Przyglądajmy się innym. Przyglądajmy się sobie.Wpisy z miesięcy
Kategorie
Chmura tagów
turystyka 4x4
Nasze Land Rovery serwisuje
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego